Home »

 
 

Concursuri si rezultate sportive

 
CLASAMENT FINAL
1 CTF Mihai I București
2 CSS Blaj
3 LPS Bistrița
4 CSS LAPI Dej
5 CSS Nicu Gane Fălticeni
6 CSS Buzău
7 CSM București
8 CSS Botoșani

 

 

CSS Nicu Gane Fălticeni CSS Blaj CSS Bistrița CSS Buzău
CTF Mihai I București CSS Botoșani CSM București CSS LAPI Dej

 

Joc Data TURNEU FINAL Seturi 1 2 3 4 5
2268 23.05.19 CSS Buzău CSM București 3 : 2 25:14 25:12 28:30 14:25 15:7
2269 23.05.19 CSS Nicu Gane Fălticeni CSS Botoșani 3 : 2 13:25 25:23 17:25 25:21 15:8
2270 23.05.19 CSS Blaj CSS LAPI Dej 3 : 0 25:17 25:17 25:22 -:- -:-
2271 23.05.19 LPS Bistrița CTF Mihai I București 0 : 3 13:25 12:25 14:25 -:- -:-
2272 24.05.19 CSM București CSS Botoșani 3 : 1 25:16 25:20 18:25 25:21 -:-
2273 24.05.19 CSS Buzău CSS Nicu Gane Fălticeni 1 : 3 14:25 25:9 21:25 20:25 -:-
2274 24.05.19 CSS LAPI Dej LPS Bistrița 1 : 3 27:29 25:22 16:25 20:25 -:-
2275 24.05.19 CSS Blaj CTF Mihai I București 1 : 3 12:25 14:25 25:22 10:25 -:-


Concurs Cupa Gravity

 

     La Concursul Cupa Gravity-etapa finală ce s-a desfășurat la Cheile Grădiștei, schiorii de la L.P.S. Bistrița, antrenați de Rodica Drăguș au obtinut urmatoarele rezultate:

Andreca Maria loc I

Andreca Ioana loc II

Pavalean Flaviu loc I

Hanganut Darius loc II

Caldare CLaudiu loc III

s1
s2


La Campionatul național de juniori 1 din București ce s-a desfășurat in perioada 22-23.02 2019 Musteață Emanuel, antrenat de Alina Cucerzan a fost medaliat cu bronz în proba de 1500m, cu record personal în acest an 4:07. În proba de 800m a ocupat locul 4 la un pas de a doua medalie de bronz, tot cu record personal 1:57.

a1
a2
a3

 


Cupa Toamnei LPS

Au participat Viitorul Cj, Academia U Luceafărul Cj, Atletic Kids Gurghiu, Lps Bistriţa, Dorna V. Dornei şi Academica Tg. Mureş.

Fiecare echipă a jucat 4 meciuri, nu s-a făcut clasament, toţi copiii au primit medalie şi ciocolată indiferent de ce a făcut echipa lor.

46764740_292330671399396_5980554845134782464_n
46764750_371476980091442_8578356541285990400_n
46826701_496352427542885_2906766306097233920_n


ATLETISM
GIMNASTICĂ RITMICĂ
GIMNASTICĂ ARTISTICĂ MASCULIN
SCHI FOND – BIATLON
TENIS DE MASĂ
FOTBAL
HANDBAL
VOLEI
Simulare Evaluare Națională clasa a VII-a și a VIII-a și Examen de Bacalaureat

Simulare Evaluare Națională clasa a VIII-a și Bacalaureat

Înscriere Clasa Pregătitoare, an școlar 2019-2020

Oferta educațională pentru Clasa Pregătitoare pentru anul școlar 2019-2020

Lista disciplinelor la care se susţin lucrări de evaluare semestrială (teze) în anul şcolar 2018 – 2019

TEZE-2018-2019_Lista-disciplinelor

Vizitatori

Tools services webmasters counters generators scripts tutorials free